תחרות צילום ומילגה ע"ש ליאור זיו ב"שנקר"

מאז הקמת הסטודיו לזכר ליאור ב"שנקר" מתקיימות תחרויות צילום ותערוכות והסטודנט המצטיין זוכה במילגה ע"ש ליאור בטקס פתיחת התערוכה.תחרות הצילומים השנתית ע"ש ליאור זיו הראשונה נערכה בשנקר בשנת הלימודים תשס"ה בנושא "הסביבה ואני". לתחרות הוגשו צילומים נבחרים, שהציגו מראות של טבע, אנשים וסביבה ברוח יצירתית ומקורית. התחרות ביוזמת משפחת זיו נועדה לעודד יוצרים צעירים בתחום הצילום ברוח דרכו של סמל ליאור זיו ז"ל,  צלם יחידת דובר צה"ל ,שנפל ברפיח ב- 20.4.03, במהלך פעולה של לכידת מבוקשים ואמצעי לחימה. 
עבודות נבחרות הוצגו בתערוכה חגיגית בגלריה לורבר בשנקר.
הסטדונטים שזכו בתחרות הם:

  • לנה סלגנסקי, שנה א' המחלקה לעיצוב גרפי
  • רואי צמח, שנה ד', המחלקה לעיצוב אופנה

החל משנה זו התקיימה כל שנה תערוכת צילומים והוענקה מילגה לסטודנט שנבחר על ידי צוות שופטים מצוות המרצים ונערך טקס במסגרת פתיחת התערוכה.

בשנת 2010 הסטודיו לצילום ע"ש ליאור נחנך במחלקה לאמנות רב-תחומית
http://www.shenkar.ac.il/he/news_items/launching-lior-ziv-studio

נשיא שנקר, פרופ' אמוץ וינברג, הודה לבני משפחת זיו ולחבריו של ליאור שהגיעו להוקיר את זכרו.
הסטודיו לזכר ליאור הוקם בשנת 2003 בבניין הישן של שנקר וב2010 הועבר למקומו הטבעי הקשור לצלום למחלקה הרב תחומית לאמנות בבניין עלית,כדי שישרת את כלל הסטודנטים הלומדים צילום במחלקה זו.
 ראש המחלקה לאמנות רב-תחומית פרופ' מיכה לוין, הודה על התמיכה בסטודנטים והבטיח כי זכרו של ליאור יונצח באמצעות הצילום – האמנות שאהב מכל.עם חנוכת הסטודיו הושקה תערוכת צילום של סטודנטים מהמחלקה לצד סדרת צילומים של ליאור.