שביל ישראל לזכר ליאור זיו

חברים מתיכון איילון (רפי,אביב ,סתיו,גבי ועמוס) יצאו בשנת 2005 למסע ב"שביל ישראל" והקדישו אותו לחבר שנפל ליאור זיו.
שביל ישראל הוא שביל לאורך מדינת ישראל באורך 940 ק"מ. השביל מתחיל בקיבוץ דן שבצפון ומסתיים במעבר גבול טאבה אילת.
החברים יצאו מתל דן שבצפון בתחילת חודש אפריל וצועדים כ20 ק"מ ביום.המטרה להגיע להרי אילת ,סה"כ 900 קמ "של הליכה רגלית לא קלה.,בשבת 7.5.05 (כמעט יום הזיכרון)  הגיעו לאזור בית ג'וברין ושם יזמו פיקניק  לכל החברים מהשכבה מתיכון איילון. הגיעו כ200 אנשים:חברים מהתיכון,מורים,משפחה,ידידים שבאו לספר על ליאור שהכירו.כולם לבשו חולצות עם תמונתו של ליאור עליהן,מחזה מרגש מאד לראות 200 תמונות של החיוך הזה של ליאור מביט מתוך ים האנשים. הפגישה הייתה מרגשת מאד ונמשכה מהבוקר ועד לפנות ערב.במהלך היום החברים הצועדים סיפרו על מטרת המסע ועל הרצון שלהם לממש את רצונו וזכרו של ליאור.

מטרת המסע הייתה לתקוע שלט עץ שהכינו בהר צפחות. מורים סיפרו על ליאור שהכירו,מחנך הכתה היה נרגש מהיוזמה,חברות שיצאו איתו למסע לפולין,חברים שאהבו לאכול איתו ולטייל ,כולם סיפרו על ליאור שלהם..וגם ניגנו ושרו שירים "של ליאור".המשפחה המורחבת הקריאה להורים: " היום הנורא ההוא-הצער הגדול הזה שלכם- שלנו ,קשה לנו כל-כך להביע' להגיד. אבל תדעו לכם שכולנו כאחד מחזקים אתכם נותנים לכם יד מחבקים אתכם. והצער הגדול הזה הבור הענק הזה שנפער נפער גם בליבנו שלנו. אז אנחנו פה תמיד בעיתות שמחה ובזמן צער נתייצב תמיד בכל מצב ובכל זמן!!. בשם כל בני הדודים באהבה סמדר" זה היה יום מרגש,בדיוק כמו שליאור אהב,אם הוא היה צריך לבחור דרך להנצחה זו בוודאי היתה הדרך שהיה בוחר,בטבע,בכיף עם חברים,מוקף באנשים שאהב ועם הרבה אוכל ומוסיקה!!! 
ביולי 2005 נקבע שלט מעץ זית בהר צפחות שבאילת לזכר ליאור. מאז בכל חול המועד פסח בתאריך העברי של יום נפילתו של ליאור קיימה משפחתו צעידה בשביל ישראל.כל שנה בחלק אחר של השביל.בכל שנה הצטרפו עוד ועוד צועדים למסע עד שהיגיעו כמעט 200 צועדים.


  רגעים ממסע שביל ישראל 2005 
מה הם החיים שלנו היום?
 מורכבים מרגעים,רגעים של שימחה ,
כשבאתם לספר לנו על המסע רגעים של עצב,
שליאור לא איתכם רגעים עם אור והרגע שבו הלך ליאור,רגעים של חושך….
רגעים של צעידה ביחד,בחיוך,רגעים של פיקניק עם החברים והמורים
רגעים של טיפוס על הר,הר ליאור, גבי עוזר לסבתא דינה ,אביב בלי נעליים
סתיו שמכיר את ליאור דרך הצעידה
עמוס עם חיוך גדול
ורפי מחכה בקוצר רוח להלום בשלט.
רגעים של יום,רגעים של לילה
התחלה בתל-דן וסיום באילת
רגעים שמצטברים ל42 ימי הליכה בסתיו ובאביב בקור ובחום.
רגעים של סיום טבולים בדם.
רגעים שייחרטו בלב כולם,לעד.
 רפי,גבי,אביב ,סתיו ועמוס אוהבים אותכם מאד!

משפחת זיו יולי 2005